FORGOT YOUR DETAILS?

Zdrowe świętowanie

środa, 21 Grudzień 2016 przez
dreamstime_m_41517873

Święta, to czas, gdy słowo „umiar” nabiera zupełnie innego znaczenia, niż na co dzień. Żołądek magicznie rozciąga się, po sutym obiedzie mieszcząc jeszcze makowca, piernika i oczywiście sernik. Dla naszych żołądków, na szczęście Święta są tylko raz do roku. Jednak Święta, to wyjątkowy czas odpoczynku, rozluźnienia, regeneracji sił fizycznych i psychicznych. Nie zawsze watro restrykcyjnie trzymać w ten czas dietę czy też katować się wyrzutami sumienia za „lekkie” przejedzenie. Dopuszczając jednak radosne, świąteczne nieumiarkowanie, warto zadbać, aby, to co ląduje w brzuchu było pożywieniem dobrej jakości.

Masło orzechowe – rozgryzione

środa, 14 Grudzień 2016 przez
unnamed

Masło orzechowe przywędrowało do nas modą ze Stanów Zjednoczonych. Szybko przyjęło się w menu dzieci, dorosłych, sportowców. Klasyfikowane jako wyskokokaloryczne, ale jednocześnie wysokoodżywcze najczęściej utożsamiane jest ze zdrowym elementem diety, a w sklepach często gości w działach ze „zdrową żywnością”. Jedzenie masła orzechowego jest satysfakcjonujące (a nawet może być uzależniające) ze względu na połączenie ze sobą waloru węglowodanowego i tłuszczowego jednocześnie. Jakie ma wady, a jakie zalety; co złego może się kryć w jego składzie, a jakie będzie najzdrowsze – dziś rozgryzamy masła orzechowe.

Badaj się – warto!

piątek, 09 Grudzień 2016 przez
dreamstime_m_22203261

Przegląd techniczny samochodu raz do roku. Przegląd zdrowotny ciała raz na rok. Tak powinno być. Kto jednak nie przekłada sprawności samochodu, ponad swoje zdrowie… Niestety większość ludzi nie wykonuje regularnych badań, nie dba o regularne kontrole stanu sprawności funkcjonowania swojego organizmu. Badania nie są tak wielkim zachodem, a profilaktyka jest bardzo ważna. W przypadku zdrowia, warto jest uczyć się na cudzych, nie na swoich błędach i włączyć profilaktyczne badania do listy obowiązków. Samochód można zmienić, ciało masz jedno. Samochód można kupić, zdrowia niestety nie.

Śpij na zdrowie

czwartek, 01 Grudzień 2016 przez
dreamstime_m_35663413

Trzy filary zdrowia, to odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz regeneracja. Podstawą regeneracji jest sen. Spij na zdrowie – tytuł artykułu nie jest przypadkowy. Odpowiednio wyregulowany cykl dobowy zakładający 8-godzinny, spokojny sen, sprawi, że zyskasz nową energię, wyregulujesz wydzielanie hormonów, wzmocnisz odporność, zwiększysz efektywność treningów, a nawet schudniesz. Jak to możliwe? Już tłumaczę!

TOP